Co zrobić gdy ma się agresywnego psa – trening

Zajmowanie się psem wydaje się być dla nas coraz bardziej powszechne. To przecież w ten sposób możemy zapewnić sobie przyjaciela, na którym na pewno się nie zawiedziemy. Tutaj warto zaznaczyć, że pies jest stworzeniem, który może okazać się także dla człowieka agresywny. Ale czy jest w ogóle coś takiego, jak proces agresywnego psa, a jeśli tak, to na czym on polega? Gdy patrzymy na swojego psa, to na pewno dostrzegamy, w jaki sposób się on bawi, czy wykonuje pewne czynności. Cieszy nas, gdy merda go nas ogonem. Dla każdego z nas taki pies może wydawać się bardzo miły i nie uwzględniamy takiego faktu, że jest on w stanie zapewnić nam krzywdę, czy nam zagraża. W pewnych sytuacjach taki pies może się zamienić w potężną bestię, która będzie chciała nam wyrządzić odpowiednią krzywdę. Co jest w stanie prowokować do takich zachowań naszego psa? Nasza postawa ma tutaj bardzo istotne znaczenie. Dlatego nie powinniśmy w żaden sposób doprowadzać do denerwowania naszego psa. Jest to na przykład widoczne w przypadku, gdy chcielibyśmy walczyć z psem o jedzenie, które mu podajemy.

Jesteśmy świadomi tego, że pies stara się walczyć o swoje jedzenie, dlatego może nam nawet wyrządzić krzywdę. Nie należy decydować się na takie formy zagrożenia. Spacerowanie z naszym psem stanowi dla nas przyjemność. Dzięki temu jesteśmy w stanie każdego dnia przebywać na zewnątrz, co wydaje się być dla nas także bardzo zdrowe. Jeśli pogoda na zewnątrz przedstawia się w bardzo pozytywnym tonie, promienie słońca i piękny krajobraz. Zapewne chcielibyśmy z naszym psem decydować się na dłuższy spacer. Dobrze jest przejść się ze swoim psem do lasu. Wynika to z faktu, że tam mamy styczność z prawdziwą przyrodą, jak i prawdziwym powietrzem. Nasze psy mogą się do woli w takim lesie wybiegać. Tak więc dostrzegamy tutaj obopólne korzyści. Dbanie o takie codzienne spacery ze swoim psem mają tutaj bardzo istotne znaczenie. Mogą świadczyć o tym, jakie będą nasze stosunki.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Który groźny pies?

Pojawianie się u psa pewnych działań agresywnych jest przede wszystkim zależnych od nas. Właściciel psa ma bardzo istotny wpływ na stosunek do swojego psa. Jeśli będzie starał się dbać o jego potrzeby, a przy tym okazywać mu naturalne uczucia, to na pewno dobrze to odbierze. Jeszcze będzie chciał się nam konkretnie odwdzięczyć. Trzeba zaznaczyć, że nawet w małych, jak i takich niewyraźnych psach pojawia się pewien instynkt drapieżnika, bestii. Biorąc pod uwagę konsekwencje, które jest w stanie przynieść taki luźny spacer z psem w lesie, to zapewne nie mamy zamiaru do niego doprowadzić. Po pierwsze to właściciel psa odpowiada za poczynania swojego pupila w takim lesie. Jeśli pies doprowadzi do zagryzienia leśnego zwierzaka, to właściciel płaci mandat. Puszczenie psa luzem także jest w stanie nas odpowiednio kosztować. Dlatego należy w tym przypadku zachować ostrożność. Są odpowiednie miejsca przeznaczone do wypuszczania swoich psów. W swoim rejonie zamieszkania także powinniśmy zdecydować się na wyszukanie takiego miejsca. Zapewne będziemy mogli dobrze na tym wychodzić.

Jak zachować ostrożność?

Zachowywanie ostrożności w momencie przebywanie ze swoim pupilem, bez względu na ilość lat, wydaje się być bardzo ważna. Trzeba wskazać, że nawet znajome psy atakują swoich właścicieli. A najbardziej zagrożone w tym przypadku okazują się być dzieci. Które więc psy wydają się przedstawiać największe zagrożenie w społeczeństwie? Na pewno tak jesteśmy w stanie powiedzieć o psach bezpańskich. Występuje ich bardzo wiele. Widzimy, że wydostają się na zewnątrz, przechodzą obok wielu osób. Groźne są także psy spuszczone ze smyczy, które zaczynają gonić pewne zwierzęta, czy dzieci. Psy nie powinno puszczać się samopas w lesie. Wynika to przede wszystkim z negatywnych wyników, do których to jest w stanie doprowadzić. Na przykład mały pies stanowi w lesie zagrożenie dla sarny, a duży pies jest w stanie zagryźć jelenia. Jednak w naszym mieszkaniu staramy się zaopatrzyć w takiego psa, który jest w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Tutaj dobrze jest uwzględnić rasę psów niegroźnych, pupilów. Ale, czy także i w nich może się obudzić pewien agresywny instynkt? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, wbrew naszym pozorom. Psy starają się atakować takie zwierzęta leśne w okresie zimy. Zwierzęta leśne mają o wiele gorsze możliwości poruszania się, dlatego pies w szybkim czasie może doprowadzić do dopadnięcia takiej ofiary. Psy napadają najczęściej na sarny, rzadko na jelenie. Leczenie takich zwierząt po zagryzieniu poprzez psa wydaje się być bardzo trudne. Jest związane z zatroszczeniem się o transport, procesem leczenia. Te zwierzęta, które okazały się być w bardzo dobrej kondycji, tak naprawdę ginęły poprzez zagryzienie przez psa. Dlatego leśnicy w tym przypadku starają się radzić właścicielom psa, aby mieli zawsze ze sobą psa na smyczy, znajdując się w lesie. Tylko dzięki temu będą mogli zadbać o bezpieczeństwo innych zwierząt w tym miejscu, co wpływa na całą naszą przyrodę. Dbajmy więc o takie zachowanie naszych zwierząt.